Rodzaje zabiegów z zastosowaniem lasera frakcyjnego

Rodzaje zabiegów z zastosowaniem lasera frakcyjnego

W kosmetyce korzysta się z różnych rodzajów lasera frakcyjnego. Warto się z nimi zapoznać oraz dowiedzieć nieco więcej na temat ich specyfiki.

Co to jest laser frakcyjny?

Laser frakcyjny jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń, które są wykorzystywane do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej. Dzięki jego działaniu możliwe jest uzyskanie trwałej oraz efektywnej regeneracji skóry. Cały proces terapii laserem polega na powodowaniu mikrouszkodzeń we wnętrzu skóry, które sprawiają, że zaczyna się ona regenerować. Jest to możliwe poprzez podgrzewanie wody wiązką lasera w głębszych warstwach skóry. Wysoka temperatura wiązki lasera sprawia, że uszkodzeniom ulegają komórki. Skutkiem tego działania jest rozpoczęcie procesu odbudowy komórek przez organizm, co prowadzi do regeneracji skóry oraz tworzenia się nowych włókien kolagenowych wewnątrz niej.

Dla kogo laser frakcyjny?

Laser frakcyjny to bardzo polecany zabieg dla wielu kobiet, niezależnie od ich wieku oraz stanu skóry. Zabiegi tego rodzaju najczęściej wykonywane są przez panie, które zauważyły już pierwsze oznaki starzenia się skóry, a w tym zmarszczki. Przeciwdziałanie starzeniu się skóry jest niezwykle efektywne oraz prowadzi do znaczącego poprawienia jej wyglądu. Seria zabiegów sprawia, że skóra staje się bardziej nawilżona oraz elastyczniejsza, a także redukcji ulegają wszystkie zmiany skórne, które znajdują się na twarzy.

Rodzaje zabiegów

W medycynie estetycznej wykorzystuje się dwa rodzaje laserów frakcyjnych. Jest to laser nieablacyjny oraz laser ablacyjny. Podczas korzystania z lasera nieablacyjnego mikrouszkodzenia powstają jedynie wewnątrz skóry, a jej warstwa zewnętrzna nie jest naruszana. Natomiast działanie lasera ablacyjnego jest silniejsze i powoduje mikrouszkodzenia zarówno wewnątrz skóry, jak i na zewnątrz. Szersza charakterystyka zabiegów z zastosowaniem lasera ablacyjnego dostępna jest na stronie internetowej: https://shar-pol.pl/zabieg/.