Wypoczynek

Coraz częściej mieszkańcy dużych miast pragną zaznać sielankowego, spokojnego życia z dala od zgiełku metropolii. Dla jednych to okazja do zbudowania domu marzeń lub kupienia już gotowego, a dla innych szansa na znalezienie idealnego domu gotowego do wynajęcia. Oszczędza to nam dużo stresu i ogromnych wydatków, a wynajem nie obciąża nas na lata – tak jak w przypadku samodzielnej budowy domu.

A może nad morze?

Nie dość, że duża dawka jodu, to jeszcze szum fal i piękne widoki. Domki całoroczne nad morzem to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce niekoniecznie na stałe, ale choć na chwilę żyć i pracować w nadmorskiej miejscowości. Dodatkowym atutem jest możliwość dostosowania obiektu do siebie – wielkość pomieszczeń, ich rozmieszczenie i kwestie finansowe. Średni koszt na jedną osobę, to w przypadku domków całorocznych około 50 zł. Jeśli więc wybierze się tam z całą rodziną, która składa się z dwójki dorosłych i dziecka, zapłacą oni 150 zł. Komfort jest taki sam lub wyższy, jak w hotelu, a cena jest niższa.

Czy warto się nimi zainteresować?

Domki całoroczne cechują się tym, że sprawdzają się doskonale zarówno zimą, jak i latem. Takie domki najczęściej są ulokowane w obiektach wyposażonych w place zabaw czy basen. Jeśli jednak potrzebna jest dodatkowa doza spokoju i intymności – gospodarze prywatni również udostępniają domki całoroczne, niezależnie od tego jak długo chcemy spędzać tam czas. Zdecydowanie warto rozważyć tę możliwość przy następnym planowaniu wakacji z rodziną lub przyjaciółmi.

Charakterystyka domków całorocznych

Domki całoroczne są zdecydowanie mniejsze niż domy mieszkalne. W tym przypadku mamy do czynienia najczęściej z nie więcej niż 50m2, w co wchodzi parter (kuchnia, salon, łazienka) i antresola, na której znajduje się sypialnia. Taka organizacja choć na małym metrażu, zapewnia ergonomię, a także dużo prywatności – spędzamy czas w stosunkowo małym, przytulnym mieszkaniu. Zimą i latem będzie to przyjemne doznanie – zwłaszcza jeśli mamy możliwość pracy zdalnej.