Komplet pościeli dla dzieci – pomysł na prezent

Bajkowy komplet pościeli dla dzieci jest idealnym pomysłem na prezent dla najmłodszych. Królik Bugs, jelonek Bambi, Simba, Psi Patrol, Masha, Elsa i Anna to tylko niektóre ukochane przez dzieci postacie z filmów bajkowych. Kiedy znajdą się na pościeli naszych pociech, pomogą im spokojnie zasnąć i odpłynąć w krainę kolorowych snów.

Bajkowa pościel dla chłopca i dziewczynki

Z bajkowej pościeli dla dzieci ucieszą się zarówno maluchy, które nie chodzą do szkoły, ale też starszaki, które doskonale wiedzą, co im się podoba, a także coraz częściej samodzielnie decydują o wyglądzie swojego pokoju. Jak wybrać odpowiednią postać z bajki?

To proste, wystarczy spojrzeć, czym dziecko najchętniej się teraz bawi i jakie kreskówki ogląda najczęściej. Czy jest to Bob Budowniczy, Strażak Sam czy Spider Man w przypadku chłopców, a może My Little Pony lub Frozen w przypadku dziewczynek? Najmłodsze maluchy na pewno uśmiechną się na widok świnki Peppa na poduszce. Jesteśmy pewni, że tyle samo radości wywoła Kubuś Puchatek i Masha. Ważne, aby pościel była kolorowa i wesoła.

Wybór pościeli dla dzieci jest ogromny – z pewnością wybierzemy coś wyjątkowego, niezależnie od okazji.

Jak dobrać rozmiar pościeli?

Każde dziecko powie, że najważniejszy jest motyw na pościeli. Jednak dorośli wiedzą, że równie istotny jest jej rozmiar. Kiedy kupujemy na prezent pościel dla dzieci, musimy wybrać odpowiedni rozmiar poszewki na kołdrę (rozmiar poszewki na poduszkę jest zazwyczaj standardowy).

Do wyboru mamy zwykle następujące opcje:

  • pościel dziecięca w rozmiarze 90×120,
  • pościel dziecięca w rozmiarze 90×140,
  • pościel dziecięca w rozmiarze 100×135,
  • pościel dziecięca w rozmiarze 140×200,
  • pościel dziecięca w rozmiarze 160×200.

Rozmiar pościeli należy dopasować do wielkości kołdry i poduszki. Jeśli zaś kupujemy cały komplet, zwróćmy uwagę na długość i szerokość łóżka. Zawsze lepiej jest kupić większą, niż za małą pościel, którą dziecko nie będzie mogło się szczelnie otulić.

Materiał na pościel dla dziecka – jaki najlepszy?

Wybierając pościel dla dzieci na prezent, powinniśmy też zwracać uwagę na materiał, z którego jest wykonana. Najlepszym wyborem jest oczywiście bawełna. To miękki, naturalny materiał, który:

  • nie uczula,
  • nie wywołuje podrażnień,
  • jest przyjemny w dotyku,
  • zapewnia najlepszą wentylację dla skóry.

Co więcej, pościel z bawełny nie wymaga też żadnych szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki swojej delikatności jest najlepszym wyborem na prezent dla dziecka. Pod bawełnianą pościelą nasza pociecha szybko zaśnie i będzie miała tylko same przyjemne sny!