Akcesoria tapicerskie – 5 produktów potrzebnych do renowacji mebli

Meble, tak jak niemal wszystko, z czasem się zużywają, niszczeją albo wychodzą z mody. Nie znaczy to jednak, że musisz kupować nowe. Dzięki akcesoriom tapicerskim samodzielnie i skutecznie je odnowisz. Nadasz im nowy, niepowtarzalny wygląd i podarujesz drugie życie. Poznaj 5 produktów potrzebnych do renowacji mebli.

Pinezki tapicerskie

Pinezki tapicerskie stosuje się do pikowania tapicerek i przygotowywania obić – łączą tkaninę z surowcem, z którego wykonany jest mebel. Ich łebki mogą być gładkie lub mieć kształt np. stożka czy kwiatu. Te drugie wybierz, jeśli chcesz dodatkowo ozdobić odnawiane krzesło, fotel czy kanapę. W dodatku nie muszą być stosowane tylko do tapicerek. Są wytrzymałe, więc możesz je przybić bezpośrednio do drewnianej konstrukcji np. krzesła.

Guziki tapicerskie

Guziki tapicerskie, podobnie jak pinezki, stosuje się do pikowania tapicerek. Pełnią rolę głównie dekoracyjną. Guzik szklany nada wyjątkowy, elegancki wygląd każdej tapicerce. Dzięki temu, że występuje w szerokiej gamie kolorystycznej, bez problemu wybierzesz taki, który świetnie dopasuje się do Twoich mebli w stylu glamour.

Kołatki dekoracyjne

Kołatki pełnią rolę uchwytów. Są bardzo łatwe w montażu, dzięki czemu szybko przymocujesz je do drzwi, szuflad czy wiek skrzyń. Nie tylko pięknie się na nich prezentują, ale też znacznie ułatwiają ich otwieranie. Odpowiednio dobrana kołatka sprawi, ze Twoje meble staną się eleganckie i szykowne. Wybór takich uchwytów jest ogromny, dlatego na pewno znajdziesz modele wpisujące się w Twoją wizję aranżacyjną.

Estetyczne nogi meblowe

Jeśli chodzi o nogi meblowe, masz niemal nieograniczony wybór ich kształtów, kolorów, wzorów czy materiałów. Za ich pomocą odnowisz większość mebli w Twoim domu i wpasujesz się przy tym w każdy styl. Dzięki temu, że nogi są dostępne w różnych wysokościach, w zależności od potrzeb możesz sprawić, że stoliki, szafki czy komody staną się wyższe lub niższe. Nogi meblowe są łatwe w montażu, więc ich przymocowanie zajmie Ci mało czasu. Te wykonane z najwyższej jakości materiałów posłużą Ci przez długie lata.

Profesjonalne kleje

Obecnie na rynku występuje wiele trwałych klejów uniwersalnych, dzięki którym z powodzeniem połączysz ze sobą różne rodzaje materiałów np. drewno z tkaninami, czy tworzywa sztuczne z metalami.

Naprawisz w ten sposób oderwaną od krzesła tapicerkę, przykleisz nogę, która odpadła od fotela lub stolika, a to wszystko bez używania żadnych narzędzi. Kleje są wydajne i odporne na starzenie. Możesz wybierać spośród tradycyjnych, czyli do rozsmarowania, jak i tych w sprayu.