Okna aluminiowe czy okna z nakładką? Co wybrać?

Wykańczanie lub generalny remont domu zawsze wiążą się z trudnymi wyborami. Zależy nam na tym, by każde zastosowane przez nas rozwiązanie charakteryzowało się doskonałą jakością i jednocześnie nie rujnowało naszego portfela. Jednym z dylematów, przed którymi stajemy jest wybór materiału, z którego zostaną wykonane ramy okienne. Lepsze będą okna aluminiowe czy okna z nakładką? Oto wady i zalety obydwu rozwiązań.

Okna aluminiowe – wady i zalety

Okna aluminiowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Ze względu na swój wygląd doskonale sprawdzają się w nowoczesnym budownictwie i są bardzo lubiane przez fanów tego typu architektury. Często można zobaczyć je w biurowcach, witrynach sklepowych, hotelach i lokalach usługowych. Są bardzo lekkie, a jednocześnie cechują się niezwykłą trwałością. Są odporne na korozję oraz ekologiczne. Niestety, mimo bardzo estetycznego wyglądu i wielu innych zalet, okna aluminiowe mają także wady.

Co sprawia, że mimo tak zachęcającego wyglądu okna aluminiowe są rzadkością w domach i mieszkaniach? Jednym z istotnych czynników jest ich cena – wysoki koszt tego typu okien (znacznie wyższy niż drewnianych lub z PVC z nakładką aluminiową) odstrasza wielu potencjalnych klientów, którzy nie są gotowi zapłacić takiej kwoty, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi wymiana dużej ilości okien.

Co równie istotne, okna aluminiowe, pomimo zastosowania materiałów termoizolacyjnych nie zapewniają tak dużego komfortu cieplnego jak okna z PVC. W dodatku, w razie wystąpienia jakiejkolwiek usterki, nie ma możliwości naprawy tego typu okna, a jedynym rozwiązaniem jest wymiana na nowe. To sprawia, że niektóre osoby rezygnują z ich zakupu.

Okna z nakładką aluminiową

Doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy boją się zainwestować w okna aluminiowe są nakładki, które montuje się do okien drewnianych lub PVC. Zapewniają one odpowiednie walory estetyczne okien aluminiowych, przy jednoczesnym zachowaniu zalet innych materiałów. To sprawia, że nie musimy obawiać się o izolację cieplną czy konieczność wymiany okien w przypadku ich uszkodzenia. Nakładki zapewniają odpowiednią ochronę przed warunkami atmosferycznymi oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne jednocześnie zachowując nienaganny, nowoczesny wygląd, tak bardzo pożądany w nowych budynkach.

Co więcej, nakładki aluminiowe niwelują także wady związane z użytkowaniem okien PVC i drewnianych. Dzięki ich zastosowaniu okna PVC będą chronione przed zmianą koloru w wyniku działania warunków atmosferycznych (blaknięciem lub żółtymi przebarwieniami), a drewno nie będzie wymagało równie częstej konserwacji oraz zdobędzie ochronę przed wiatrem, śniegiem czy deszczem.

Po szczegóły i wybór najlepszej oferty zapraszamy do kontaktu z firmą Ekoplast.