Glamping w Polsce na łonie natury

Szukasz informacji na temat glampingu? Zastanawiasz się, gdzie w Polsce można spędzić czas, odpoczywając na łonie natury, nie tracąc przy tym wygód znanych z hoteli lub pensjonatów? Glamping łączy w sobie właśnie oba te sposoby wypoczynku. Dowiedz się więcej o charakterze miejscówek glampingowych i sprawdź, gdzie w Polsce można znaleźć takie miejsca.

Czym charakteryzuje się glamping?

Glamping to określenie na luksusowe miejsce wypoczynku w otoczeniu i bliskości natury. Zachowuje ono przy tym wszystkie najważniejsze cechy noclegu o wysokim standardzie. Obiekty, które są idealne do glampingu to namioty sferyczne, jurty oraz domki o nietypowych kształtach zlokalizowane w lesie, nad wodą lub po prostu na drzewie.

Wnętrza tych obiektów są pełne naturalnych materiałów wykończeniowych oraz spokojnych i pastelowych barw. Dużą rolę odgrywa w nich światło dzienne, które wpada do środka poprzez ogromne przeszklenia lub przeźroczyste tworzywa sztuczne. Lokalizacja tych miejsc jest bardzo często na uboczu głównego ruchu turystycznego. Glamping w swoim założeniu promuje miejsca położone z dala od miast, szlaków komunikacyjnych czy tak zwanej cywilizacji. Obiekty wyposażone są we wszelkie udogodnienia.

Miejsca glampingowe w Polsce

Jeśli chcesz poczuć się jak w krajach Azji Środkowej, sprawdź Domy Słońca położone Kotlinie Kłodzkiej. Stanowią je dwie oryginalne mongolskie jurty sprowadzone z Kirgizji. Piękne, ręcznie malowane meble, a także aranżacja wnętrza stylizowana oryginalnymi ozdobami i tkaninami pozwoli Ci przenieść się w ten odległy i fascynujący rejon świata. W części wspólnej jurt znajduje się bogato wyposażona kuchnia wraz z łazienkami. Do dyspozycji gości jest także balia z gorącą wodą. Do spędzania czasu razem z innymi służy trzecia jurta „Etno”.

Glamping w Polsce można odkrywać także w kompleksie Małe Dolomity na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Znajduje się tam pierwszy w Polsce Glamping Nordisk Village. W tym niesamowitym miejscu można poznać filozofię Hygge, która przywędrowała do nas z Danii. Dodatkowo można skorzystać z sauny i balii.