Jakie zalety ma ekogroszek?

Jakie zalety ma ekogroszek?

Można zaobserwować, że ekogroszek z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem wśród właścicieli kotłów. Czym dokładnie cechuje się wspomniany materiał opałowy? Jakie są jego największe atuty? Dlaczego warto postawić na Ekogroszek hurt?

Istotne parametry

Rekomendowane jest przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie uwzględnić najważniejsze elementy specyfikacji ekogroszku. W najprostszym możliwym ujęciu jest to węgiel frakcji 5 – 25 mm. Należy zaznaczyć, że cechuje się bardzo wysoką kalorycznością, a także wartością opałową.

Kolejną zaletą jest bardzo niska zawartość siarki czy wilgoci. Godny uwagi jest również fakt, że współczynnik RI w przypadku omawianego materiału opałowego wynosi poniżej 25. Koniecznie trzeba również zdawać sobie sprawę, że najwyższej klasy wyrób nie powinien zawierać w swoim składzie węgla brunatnego, kamienia.

Paliwo ekologiczne

Należy mieć świadomość, że podczas spalania węgla kamiennego do atmosfery będą przedostawały się bardzo toksyczne związki dwutlenku węgla, azotu, a także siarki. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po ekogroszek.

Jest to doskonała alternatywa do wymienionego materiału opałowego ze względu na niską zawartość popiołu, siarki, wilgoci. Nie można zapomnieć, że ekogroszek jest znacznie bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego.

Ekonomiczne rozwiązanie

Ekogroszek jest niezwykle ekonomicznym materiałem opałowym. Wystarczy zestawić cenę z ilością popiołu i wody w masie wyrobu, a także wartością opałową. Należy również wziąć pod uwagę rodzaj kotła czy wartość energetyczną ekogroszku.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że do ogrzewania kotłem 5 klasy domu o powierzchni 150 m2 zamieszkiwanego przez cztery osoby będzie potrzebne od 2 do 3 ton omawianego materiału opałowego na rok. Nie jest rekomendowane pod żadnym pozorem przed podjęciem ostatecznej decyzji sugerować się tylko ceną.

Warto zaopatrywać się w ekogroszek tylko ze sprawdzonych źródeł. Z kolei kocioł należy wybrać z oferty renomowanego producenta.