Specjaliści od dezynfekcji pomieszczeń. Sprawdź kogo wybrać

Specjaliści od dezynfekcji pomieszczeń są coraz częściej poszukiwani. Wynika to oczywiście z pandemii koronowirusa i zwiększonej dbałości o sterylności przestrzeni publicznej. Czy jednak wszyscy wykonawcy mogą pochwalić się odpowiednim doświadczeniem i posiadają właściwy sprzęt? Jak powinna wyglądać prawidłowo przeprowadzona usługa? Przeczytaj ten artykuł, by wiedzieć, kogo wybrać.

Dezynfekcja pomieszczeń: czy warto zatrudnić profesjonalną firmę?

W ostatnich miesiącach z powodu pandemii coraz częściej słyszymy o konieczności dezynfekcji wszelkich powierzchni. Często używamy w tym celu mydła lub środków na bazie alkoholu. Powstaje więc pytanie, czy możliwe jest zdezynfekowanie pomieszczeń na własną rękę bez zatrudniania w tym celu specjalistycznej firmy. To tylko w teorii proste i niewymagające zadanie. O ile dłonie czy blat stołu można w łatwy sposób poddać dezynfekcji, korzystając ze wspomnianych środków, to istnieje jednak wiele zakamarków, do których w tradycyjny sposób nie jesteśmy w stanie dotrzeć. Warto tu zwrócić uwagę na kanały wentylacyjne czy po prostu powietrze, w którym również mogą znajdować się bakterie, grzyby czy wirusy. W tym celu warto więc postawić na firmę, która z wykorzystaniem odpowiednich środków chemicznych i sprzętów do rozpylania mgły będzie w stanie kompleksowo zadbać o nasze bezpieczeństwo.

Dezynfekowanie pomieszczeń specjalistycznymi środkami

Dezynfekowanie pomieszczeń i czyszczenie wentylacji jest w obecnie niezwykle istotne, ponieważ pozwala zmniejszyć transmisję wirusa w obiektach o sporym zagęszczeniu ludzi. Na rynku istnieje wiele środków( między innymi Virusolve+), które pozwalają na kompleksowe rozprawienie się ze szkodliwymi. Najczęściej są one rozprowadzane w pomieszczeniach po przez zamgławianie. Jest to metoda, która wykorzystywana jest w każdej zamkniętej przestrzeni, więc sprawdzi się również w samochodach czy środkach komunikacji miejskiej. Środek chemiczny w tym przypadku jest uwalniany do powietrza pod bardzo dużym ciśnieniem i w odpowiedniej temperaturze, dzięki czemu powstaje mgła, która ma możliwość dotarcia, do każdego zakamarka, dezynfekując równocześnie powietrze. W zależności od wielkości pomieszczenia proces może trwać od kilkunastu minut do paru godzin.

Udowodniono, że wspomniany środek świetnie radzi sobie z większością wirusów, co jest szczególnie istotne w czasie pandemii koronawirusa. Warto jednak zaznaczyć, że dla zachowania większego bezpieczeństwa należy przeprowadzać tego rodzaju dezynfekcję regularnie.

Środek, o którym wspomniano jest skuteczny i bezpieczny, jeśli stosowany jest przez osoby, które mają odpowiednie doświadczenie. Przykładem rzetelnej firmy, która stosuje Virusolve+  w swojej praktyce od dłuższego czasu jest Brawent. Połączenie specjalistów i profesjonalnych środków to podstawa sukcesu.

Dezynfekcja poprzez ozonowanie

Innym, skutecznym rozwiązaniem stosowanym do dezynfekcji pomieszczeń, jest ozonowanie. Wykorzystywany jest tutaj trójatomowa cząsteczka tlenu, które wchodzi w reakcje ze szkodliwymi patogenami, neutralizując je w pełni. Podobnie, jak w przypadku środka Virusolve+ występuje tu możliwość dotarcia do każdego zakamarka, dzięki czemu mamy pewność, że cała powierzchnia i powietrze zostaną prawidłowo zdezynfekowane. Warto zaznaczyć, że pracownicy są w stanie korzystać z pomieszczeń zaledwie po dwóch godzinach od przeprowadzonej dezynfekcji. Jest to więc środek bezpieczny w rękach specjalisty, który potrafi dobrać odpowiednie stężenie i zabezpieczy odpowiednio pomieszczenie, jak i siebie. Warto nadmienić, że ozonowanie również nie przeprowadzone przez osoby, które nie są odpowiednio przeszkolone, ponieważ zbyt duża dawka ozonu może okazać się szkodliwa. Jednocześnie należy zaznaczyć, że osoby, które nie zajmują się fachowo dezynfekcją pomieszczeń mogą doprowadzić do zakażenia się również poprzez niewłaściwe zdejmowanie kombinezonów ochronnych. Z tych względów zawsze warto stawiać na profesjonalne firmy, takie jak Brawent.