Codzienne zakupy dla całej rodziny

W ostatnich miesiącach znacząco zmieniło się nasze podejście do zakupów, zwłaszcza tych stacjonarnych. Nauczyliśmy się je lepiej planować, tworzyć listy niezbędnych produktów oraz systematycznie korzystać z rozmaitych udogodnień, które poprawiają komfort codziennych zakupów.

Planując rodzinne zakupy coraz większą uwagę zwracamy na możliwość zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Wizyty w sklepie są dziś bardziej przemyślane – staramy się sięgać po konkretne produkty, które są nam niezbędne na co dzień, ale coraz częściej wybieramy też takie, które możemy kupić na zapas i wykorzystywać zawsze wtedy, gdy mamy na to ochotę.

Co warto mieć w domowej spiżarni?

W przypadku każdych zakupów, ale zwłaszcza tych spożywczych, warto mieć pod ręką listę produktów, które powinny znaleźć się w naszym koszyku. Taką listę z powodzeniem możemy przygotowywać na bieżąco, nawet kilka dni przed planowaną wizytą w sklepie i dopisywać do niej kolejne pozycje. Warto taką papierową listę pokazać pozostałym domownikom lub udostępnić im ją w aplikacji (sprawdź możliwość tworzenia takie listy m.in. na stronie https://www.kaufland.pl/) – w ten sposób wszyscy będą mogli aktualizować ją o inne niezbędne do kupienia rzeczy. Oto mała podpowiedź, co warto wpisać na tego typu listę i mieć w spiżarni, aby móc bez stresu i nerwów przygotowywać szybkie, smaczne i zdrowe dania.

  • Produkty suche – makarony, ryże i kasze doskonale sprawdzają się jako baza lub dodatek do wielu dań, zarówno wytrawnych, jak i tych na słodko.
  • Warzywa strączkowe, takie jak groch, fasola, ciecierzyca – z nich również przygotujemy smakowite, rozgrzewające dania jednogarnkowe lub pożywne zupy.
  • Świeże, sezonowe warzywa i owoce – świetny dodatek do każdego posiłku lub do deseru. Możemy je jeść na surowo lub poddawać obróbce termicznej, dzięki czemu ich konsystencja i smak nie będą się powtarzać i szybko się nie znudzą.
  • Produkty mleczne – jogurty, mleko, masło, sery, które sprawdzą się podczas przygotowywania wielu dań, przekąsek i deserów. Jeśli natomiast wolimy roślinne odpowiedniki, wtedy wybierzmy produkty na bazie kokosa, migdałów lub soi.

Produkty spożywcze to nie wszystko

Na co dzień w domu wykorzystujemy jednak nie tylko produkty spożywcze, choć po nie sięgamy zdecydowanie najczęściej. Oprócz nich, warto mieć pod ręką także sprawdzoną chemię gospodarczą oraz akcesoria do sprzątania, które pomogą nam uporządkować i oczyścić otaczającą nas przestrzeń. W tych przypadkach również warto przygotować się wiele ewentualności i mieć pod ręką pewien zapas płynów do czyszczenia, preparatów do prania, gąbki, szmatki i ręczniki papierowe, które przydają się w czasie wielu obowiązków domowych. Warto też świadomie wybierać te produkty – odpowiednie detergenty pomogą nam zadbać o czyszczone powierzchnie i tkaniny, bez obaw o ich matowienie czy zniszczenie. A delikatne szmatki, wykonane na przykład z mikrofibry pomogą usunąć brud i kurz nawet z najdelikatniejszych powierzchni, jak piekarnik czy płyta kuchenna. Mając pod ręką tego typu produkty sprzątanie nie musi się już kojarzyć z wielogodzinnym i powtarzanym bez końca wysiłkiem, a nam nie straszne będą plamy i zabrudzenia, które pojawią się zupełnie niespodziewanie w najmniej oczekiwanych miejscach.