Odplamiacz do dywanów

sklep.voigt.pl 20.jpg

Twoje dziecko wbiegło w butach do salonu wprost z podwórka? Twój pies niepostrzeżenie położył się na miękkim i ciepłym dywanie zostawiając na nim swoją sierść? A może kolega rozlał wprost na dywan czerwone wino lub kawę? Z każdej z powyższych sytuacji jest wyjście – skuteczny odplamiacz do dywanów!

Kilka słów o odplamiaczu

Odplamiacz do dywanów to środek, który bez wątpienia zrewolucjonizował niejedno gospodarstwo domowe. Łatwy w użyciu, niedrogi i skuteczny pozwala w ekspresowym tempie pozbyć się plamy z kawy, herbaty, wina czy błota. Wystarczy dosłownie kilkanaście minut, aby na powrót cieszyć się czystą i pachnącą podłogą.

Warto podkreślić, że dzięki użyciu odplamiacza nie ma już konieczności wstępnego namaczania dywanu, co było zawsze ogromnym wyzwaniem dla każdej pani domu. Wystarczy miękka ściereczka, gąbka lub odkurzacz piorący, aby z łatwością doprowadzić dywan do stanu sprzed zabrudzenia.

Jak działa odplamiacz?

Odplamiacz do dywanów najczęściej dostępny jest w formie sprayu. Wystarczy obficie spryskać zabrudzone miejsce, pozostawić na około trzydzieści minut do czasu wytworzenia aktywnej piany, a potem energicznie zetrzeć brud za pomocą szmatki czy odkurzacza z funkcją prania.

Choć odplamiacze do dywanów są zaliczane do detergentów nie mają one szkodliwego wpływu na zdrowie człowieka. Oznacza to, że po wyschnięciu dywan znów może stać się ulubionym miejscem zabaw naszych dzieci i bez obaw możemy po nim chodzić boso.

Gdzie kupić odplamiacz?

Odplamiacz do dywanów to dziś powszechny i popularny środek czyszczący, który możemy kupić w drogerii, sklepie kosmetycznym czy w zwykłym markecie. Jest niedrogi, dlatego każdy bez wyjątku może się w niego zaopatrzyć na wypadek nieoczekiwanego pobrudzenia dywanów czy tapicerki.

Odplamiacz do dywanów nie tylko skutecznie czyści, ale również doskonale odświeża dywan oraz niweluje przykre zapachy (np. te powstałe na skutek przebywania zwierząt w domu czy rozlania substancji o wątpliwym zapachu). Chroni również kolory, dlatego nie trzeba bać się wyblakłych miejsc na czyszczonym dywanie.