Wycieczki autorskie, czyli biznes na podróżach niestandardowych

Wycieczki autorskie, czyli biznes na podróżach niestandardowych

Wycieczka autorska w miejsce oddalone od popularnych szlaków turystycznych lub ekoturystyka to nowa i ciekawa forma wypoczynku. Może ona obejmować organizację wyjazdów dla rodzin wielodzietnych lub osób niepełnosprawnych, wyjazdy na jogę lub fitness.

Jak zorganizować wycieczkę autorską?

Istota wycieczek autorskich tkwi w bogatym programie tematycznym, który organizator zapewnia swoim klientom. Pomimo unikatowego charakteru program powinien być on uniwersalny i odpowiedni dla szerokiego grona odbiorców. Po wybraniu docelowego kraju lub regionu zaleca się opracowanie kilku tras turystycznych o różnym stopniu złożoności i czasie trwania. Największą popularnością cieszą się zapytania o wycieczki trwające nie dłużej niż 10 dni, rzadziej te trzytygodniowe. Z uwagi na tempo życia coraz więcej osób interesuje się turystyką weekendową i taka wycieczka nie powinna trwać dłużej niż trzy, cztery dni. Przy trasach autorskich nie kompletuje się grupy większej niż osiem osób, gdyż organizator nie jest w stanie stworzyć odpowiedniej atmosfery prywatności.

Jak obliczyć koszt wycieczki autorskiej?

Przy kalkulacji kosztów wycieczki należy wziąć pod uwagę wszystkie składowe w tym koszt wynajmu autokaru PKS Puławy, koszty transferów do lub z hotelu, a także do miejsc wycieczek. Nie można zapomnieć o wynagrodzeniu dla przewodnika, wynagrodzeniu dla instruktorów jogi, fitnessu bądź o cenach ekstremalnych eskapad, jeśli plan wycieczki zakłada tego typu aktywność. W tego typu projektach należy szczegółowo zaplanować z przewoźnikiem wszelkie przejazdy i trasy.

Gdzie zakwaterować grupę turystyczną?

Kwestia zakwaterowania grupy turystycznej wymaga indywidualnego i poważnego podejścia. W tej kwestii można porównać wiele ofert i w efekcie znaleźć niedrogi i atrakcyjny kompleks hotelowy, kemping, hotel lub pensjonat. Warto zadbać o to, aby miejsca te oferowały komfortowe warunki zamieszkania oraz wszystkie niezbędne usługi dla gości. W czasie pobytu należy także zadbać o odpowiednie wyżywienie całej grupy.