Jakie lampy stojące do salonu wybrać?

Odpowiednie oświetlenie w salonie ma szczególne znaczenie. Oprócz lampy dającej ogólne światło powinniśmy dobrać do tego pomieszczenia także to, które zapewnia oświetlenie dodatkowe. W tej roli doskonale sprawdzi się lampa stojąca. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego modelu?

Salon ma różne zastosowania – spotykamy się w nim z najbliższymi, oglądamy telewizję, czytamy książki, urządzamy imprezy i wypoczywamy. W związku z tym powinien on także być dopasowany do różnych naszych aktywności. Przy projektowaniu tego perfekcyjnego salonu nie możemy więc zapominać o wybraniu właściwego oświetlenia.

W salonie światło ogólne to podstawa, ale nie powinniśmy zapominać o tym, że warto dodać do niego także kolejne artykuły oświetleniowe. Jasne oświetlenie ogólne nie sprzyja relaksowi, a także najczęściej nie jest na tyle precyzyjne, aby pozwalać na wygodne czytanie oraz inne czynności wymagające skupionego snopu światła. Wobec tego kapitalnym dodatkiem będzie wtedy lampa stojąca.

Lampa wpisująca się w styl aranżacji wnętrza

Jeśli chcemy wybrać odpowiednią lampę stojącą do salonu, przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na jej styl – powinna wpisywać się w ogólną aranżację wnętrza, dopełniać je i harmonizować.

Gdy wnętrze urządzone jest w stylu nowoczesnym, skandynawskim czy loftowym, dobrym pomysłem może być lampa stojąca z metalu z regulowanym reflektorem. Z kolei do wnętrz urządzonych w stylach tradycyjnym, kolonialnym czy rustykalnym lepszym wyborem będzie lampa z owalnym, tkaninowym abażurem. Takie lampy można znaleźć w sklepie agatameble.pl.

Zwróć uwagę na funkcjonalność

Jeśli poszukujemy lampy przeznaczonej do czytania albo innych precyzyjnych czynności, warto zwrócić szczególną uwagę na jej funkcjonalność – plusem będzie regulowany klosz pozwalający na skierowanie snopu światła w odpowiednie miejsce. Lampa powinna być także odpowiednio stabilna, ab nie przewracać się podczas użytkowania.

Zwróćmy też uwagę na zastosowaną w niej żarówkę – powinna być na tyle mocna, aby dawać właściwe oświetlenie w zależności od naszych potrzeb.