Jakich dokumentów potrzebujemy aby wziąć pożyczkę online?

Pożyczki online stały się ostatnio bardzo popularne. Dzięki nim, szybko i bez wychodzenia z domu otrzymamy na konto potrzebną nam kwotę. Oczywiście, aby w ogóle było to możliwe konieczne jest spełnienie kilku ważnych warunków.

Krok po kroku

Wiele osób decyduje się na pożyczkę przez Internet, ponieważ nie wymaga ona wizyt w banku i stania w kolejkach. Wystarczy łącze internetowe i wolna chwila. Na stronie firmy pozabankowej musimy określić kwotę jaką chcemy pożyczyć oraz czas spłaty. Zazwyczaj są one w jakiś sposób ograniczone. Przykładowo na stronie koks.pl mamy możliwość pożyczenia maksymalnie 10 000 zł na dwadzieścia cztery miesiące. Kolejny krok to uzupełnienie formularza. Ważne, by wszystkie podane dane były prawidłowe, ponieważ będzie to miało ogromny wpływ na ostateczną decyzję odnośnie przyznania pożyczki.

Potrzebne dokumenty

Nie bez przyczyny pożyczki online nazywa się tymi „na dowód’. W większości do ich uzyskania wystarczy jedynie ten dokument tożsamości. Zazwyczaj konieczne jest zeskanowanie dowodu i przesłanie go jako potwierdzenia naszych danych osobowych. Niektóre firmy pozabankowe wymagają także zaświadczenia o zarobkach. Warto zauważyć także, że zarobki nie odnoszą się jedynie do pracy ale także renty, emerytury i wszelkiego rodzaju dodatkowych świadczeń takich jak alimenty.  Zanim zdecydujemy się na pożyczkę w danym miejscu zapoznajmy się dokładnie z regulaminem i naszykujmy wszystkie niezbędne dokumenty.

Różne rodzaje

Firmy pozabankowe proponują wiele różnych form pożyczek. Wśród nich znajdziemy między innymi te dla bezrobotnych, czy tak zwane pożyczki gwarantowane. Pierwsze z wymienionych dotyczą osób nie posiadających zatrudnienia i zarejestrowanych w Urzędzie Pracy. Drugie z kolei wiążą się z tak zwanym gwarantem, czyli osobą która poświadczy że pożyczkobiorca spłaci należność na czas. Pożyczka gwarantowana od kokos.pl to szybkie i bezpieczne rozwiązanie dla tych, którzy pilnie potrzebują gotówki. Co więcej po jej uzyskaniu otrzymamy specjalny harmonogram, który pomoże nam na zaplanowanie spłaty długu.