W co się ubrać do biegania? – Jesień

Kiedy kilka lat temu bieganie stało się naprawdę popularne zarówno wśród młodszych jak i starszych, nic nie zapowiadało tego, że trend ten stanie się naprawdę popularny. Dzisiaj biegają prawie wszyscy. Jest to doskonały sposób na pędzenie wolnego czasu, który bardzo pomaga w rozwoju własnej kondycji, a także daje bardzo dużo satysfakcji płynącej z pokonywania własnych bariera. Osoby, które biegają starają się za każdym razem wypaść lepiej niż poprzednio. Niestety zmieniająca się pogoda wcale temu nie sprzyja. Wiele biegających osób przy gorszej pogodzie rezygnuje z treningu. Prawdziwy problem jednak pojawia się w porach roku, w których nie za bardzo wiadomo co na siebie ubrać do biegania. Problemu rozpoczynają się właściwie już w przypadku Jesieni. Z pewnością nie jest to pora roku, która eliminuje możliwość przeprowadzenia efektywnego i przyjemnego treningu bez widma choroby nad sobą. Wystarczy tylko wiedzieć jak się ubrać.

Dobre ubranie to podstawa

Bieganie w jesieni na pewno nie poskutkuje chorobą, jeżeli tylko ubierzemy się odpowiednio. Na pewno bardzo przydatne będą tutaj legginsy do biegania. Istnieją specjalne wersje do biegania jesienią. Są one cieplejsze, jednak ciągle zapowiadają dobry dostęp do powietrza. Właśnie tym powinniśmy się kierować wybierając odpowiednie spodnie do biegania. Jeżeli nie będą przewiewne, będziemy się zbytnio pocić, a w kontakcie z zimnym powietrzem może być to bardzo destrukcyjne dla naszego zdrowia. Podobnie jest w przypadku kurtki. Także powinna być lekka i przewiewna, ale dostarczać odpowiednio dużo ciepła. Oczywiście dobrze by było, by była także deszczoodporna. W tym wypadku dobrze jest jeżeli ma ona kaptur. Kaptur powinien być jednak dobrze zapinany na rzepy, by podmuchy wiatru nie zwiewały go z naszej głowy- byłoby to zbyt irytujące by móc czerpać pełną przyjemność z biegu.

Dodatkowo warto pomyśleć o tym, co mamy pod kurtką. Oczywiście można korzystać z tych samych koszulek do biegania co latem, jednak na jesień bardziej polecane są te z długim rękawem. Dobrze zadbać też o ciepłe skarpetki. Zdecydowanie lepiej jest jednak kupić je w sklepie sportowym, gdyż są wtedy zazwyczaj dostosowane do aktywności fizycznej. Można kupić też czapkę, lecz tutaj każdy powinien zdecydować co mu odpowiada. W zimniejsze dni jest jednak polecana. „Z takim ubiorem zasadniczo nie trzeba bać się, że pogoda negatywnie odbije się na naszym treningu” – zaznacza Wojciech Izbicki z ekipy Nessi. Jeżeli już raz ktoś pobiegnie w odpowiednim stroju, na pewno uzna jego zakup za dobre posunięcie.