Jakie popularne metody wykorzystuje się, przedłużając rzęsy?

Długie i gęste rzęsy to z pewnością marzenie każdej kobiety, jednakże nie każda takie posiada. Wiele kobiet stosuje przeróżne metody, aby zawsze mieć rzęsy gęste i długie. Ma to miejsce szczególnie w czasie robienia makijażu. Można go wykonać w salonie makijażu, ale też we własnym domu, mając nieco praktyki w tej materii lub postępując według kroków opisanych w poradniku http://www.oktim.pl/jak-w-kilku-prostych-krokach-wykonac-makijaz/. Można jednak nieco skrócić czas niezbędny na makijaż, kiedy wykonamy przedłużanie rzęs w salonie. To trwały sposób na piękne, gęste i długie rzęsy. W tym artykule nieco bliżej przyjrzymy się technikom przedłużania rzęs oraz ich skutkom i trwałości tak wykonanej stylizacji.

Metody przedłużania rzęs i dla kogo są dedykowane

Istnieje kilka skutecznych metod przedłużania oraz zagęszczania rzęs, które bardzo odpowiadają kobietom, za czym zdecydowanie przemawia ich skuteczność. Warto wymienić pokrótce te najbardziej popularne:

  • metoda 1:1,
  • metoda 2:1, czyli popularna metoda 2D,
  • metoda 3D,
  • metoda kombinowana.

Metoda 1:1 jest dedykowana kobietom o naturalnie krótkich rzęsach. Krótkich, ale bez widocznych braków na powiece. Stosując sztuczne rzęsy o dobranej grubości albo też naturalne, miękkie włoski z futra norki, uzyskuje się rzęsy praktycznie nie do odróżnienia od naturalnych.

Metody 2D i 3D są stworzone z myślą o osobach mających cienkie i rzadkie rzęsy wymagające znacznej korekty.

Kombinowana metoda służy osobom, które dla swojego wyglądu planują coś super, coś, co je będzie wyróżniać z tłumu. Tak więc aby wyglądać nietuzinkowo, warto postawić na metodę kombinowanym. Poza tym istnieje również metoda tak zwana Blink & Go, ale to jest taka pierwsza pomoc doa kobiet wymagających łatwego i szybkiego przedłużenia rzęs. Stosuje się ją na wesela, komunie, czy dyskoteki.

Jaka jest trwałość stylizacji rzęs?

O metodzie 1:1, która często jest wybierana i wystarczająca, można powiedzieć, że sam zabieg trwa około 2 godzin, natomiast trwałość stylizacji przy zachowaniu wskazówek odnośnie pielęgnacji wynosi do około miesiąca. Stylizacja jest możliwie mocna i jak widać, trwała, dlatego pomimo czasochłonnego zabiegu, można dość długo cieszyć się ze stylizacji.

Jeśli chodzi o metodę 2D i metodę kombinowaną, czas ich stylizacji jest podobny, są one również delikatniejsze, przez co stylizacja jest nieco mniej trwała.

Tak więc robiąc rzęsy w Lublinie, trzeba świadomie używać każdej z metod. Jeszcze krótsza, jeśli chodzi o czas, kiedy stylizacja zachowuje swoje właściwości, jest metoda Blink & Go.