Jak dobrać jasność naświetlaczy?

Jak dobrać jasność naświetlaczy?

Jaśniejsze naświetlacze nadają się do większych domów z dużą przestrzenią zewnętrzną lub długim podjazdem. Aby uzyskać większy efekt odstraszania włamywaczy, możesz zdecydować się na jasność nawet do 10 000 lumenów.

Jak zainstalować naświetlacze Philips zewnętrzne?

Jeżeli nie masz doświadczenia w montażu instalacji elektrycznych, skorzystaj z usługi profesjonalisty, szczególnie w zainstalowaniu przewodowych reflektorów zewnętrznych. Większość można zainstalować na zewnętrznej oprawie oświetleniowej, jeśli jest już taka w miejscu, w którym chcesz umieścić reflektor. W przeciwnym razie należy wykorzystać instalację z poziomu poddasza lub piętra domu. Naświetlacze zewnętrzne, zasilane energią słoneczną i baterią, są dość łatwe w instalacji. Zazwyczaj są one dostępne z zestawem elementów do montażu. Zatem wszystko, czego będziesz potrzebować do ulokowania oświetlenia to wiertarka.

Jak jasne powinny być reflektory zewnętrzne?

Dobranie intensywności naświetlaczy Philips zależy od obszaru zewnętrznego, jaki ma być objęty działaniem urządzenia. Im większa przestrzeń, tym jaśniejszy powinien być reflektor zewnętrzny, aby mógł pokryć światłem cały obszar. Mniejsze ogrody, tarasy i podjazdy mogą być oświetlone reflektorem o mocy około 700–1500 lumenów. Właściciele małych i średnich ogrodów powinni zdecydować się na reflektory o mocy od 1600 do 3000 lumenów.

Oświetlanie większych powierzchni

Większe podwórka i ogrody, palce, składy czy parking przy domu o większej powierzchni wymagają jaśniejszego reflektora zewnętrznego o mocy około 3000 do 9000 lumenów. Przy takiej wydajności można uzyskać optymalne oświetlenie przestrzeni. Dla porównania duże parkingi zewnętrzne używają reflektorów o mocy od 9 000 do 20 000 lub więcej lumenów.