Morpheus8 PRO – innowacja w medycynie estetycznej

Morpheus8 PRO – innowacja w medycynie estetycznej

Wachlarz zabiegów medycyny estetycznej stale rośnie, pojawiają się też nowsze i bardziej efektywne urządzenia. Mrpheus8 PRO to nowoczesne urządzenie do wykonywania radiofrekwencji mikroigłowej. Dzięki niemu zabieg jest bezpieczniejszy, efektywniejszy i trwa krócej.

Co oferuje urządzenie Morpheus8 PRO?

Urządzenie Morpheus8 PRO w kontrolowany sposób wykonuje mikrouszkodzenia na skórze pacjenta. Aplikator urządzenia posiada 24 lub 40 igieł, które w trakcie nakłucia emitują prąd frakcyjny RF. Impuls wysyłany przez igły pobudza organizm do produkcji kolagenu.

Podczas zabiegu, w wyniku mikrouszkodzeń, skóra zostaje pobudzana do uruchomienia procesów regeneracyjnych oraz tworzenia nowych komórek. Fale radiowe emitowane przez igły nie tylko inicjują proces do budowy kolagenu i elastyny w skórze, ale również obkurczają już istniejące włókna kolagenowe.

Bezpieczeństwo dla pacjenta

Urządzenie Morpheus8 PRO zostało tak stworzone by zminimalizować ryzyko powikłań dla pacjenta. Igły zostały zaizolowane silikonem, dzięki temu ryzyko poparzeń naskórka zostało praktycznie wyeliminowane. Tak wykonany aplikator wysyła impulsy prądu RF tylko w wybrane warstwy skóry. Taka technologia ogranicza też ryzyko pojawienia się przebarwień po zabiegu.

Nowatorskie rozwiązania nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale skracają czas samego zabiegu. Ograniczenie wysyłania impulsu tylko do konkretnych warstw skóry sprawia, że podrażnienia po zabiegu są mniejsze. W przypadku wykonywania zabiegu urządzeniem Morpheus8 PRO efektem ubocznym jest jedynie zaczerwienienie i niewielki obrzęk, które ustępują w przeważających przypadkach już po 2-4 godzinach.

Kiedy warto skorzystać z zabiegów na Morpheus8 PRO?

Urządzenie Morpheus8 PRO ma szerokie zastosowanie, można je wykorzystać do zabiegów odmładzających, jak i modelujących. Na twarzy urządzenie zwykle wykorzystywane jest do liftingu bez skalpela. Wskazaniem do zabiegu na ciało może być chęć redukcji cellulitu, rozstępów czy wiotkości skóry po ciąży.

Zabieg wykonywany Morpheus8 PRO jest mało inwazyjny, nie mogą go jednak wykonywać osoby chore onkologicznie, posiadające implanty lub stymulatory oraz przyjmujące niektóre leki. Kobiety w ciąży i karmiące piersią muszą odłożyć zabieg w czasie.