Profesjonalna naprawa kabin prysznicowych

Profesjonalna naprawa kabin prysznicowych

Zepsuta, przeciekająca kabina prysznicowa to duży kłopot. Tym większy, jeżeli mieszkamy w bloku i podczas kąpieli zalewamy mieszkanie sąsiadów. Jeżeli nie jesteśmy fachowcami, nie naprawiajmy kabiny samodzielnie, gdyż możemy sobie jeszcze bardziej zaszkodzić. Zdecydowanie bezpieczniej jest skorzystać z pomocy specjalisty.

Dlaczego kabina prysznicowa przecieka?

Przyczyn, dla których nasza kabina prysznicowa przecieka może być mnóstwo. Zdarza się, że winny jest nieprawidłowy montaż (z tego względu najlepiej jest kupować kabiny prysznicowe z usługą montażu wliczoną w cenę). Bywa, że produkt, który kupiliśmy okazuje się wadliwy (dlatego bardzo ważne jest, żeby kupować kabiny z gwarancją i zatrzymać dowód zakupu).

Specjaliści zajmujący się naprawą kabin prysznicowych zauważają, że w niektórych przypadkach źródłem problemów jest nieszczelność silikonu znajdującego się w miejscach łączeniowych kabiny. Lepiej jest unikać samodzielnego uzupełniania silikonu, gdyż ważna jest tu nie tylko precyzja, ale też wybór odpowiednich materiałów (a tych jest na rynku wiele).

Naprawa kabin prysznicowych – jak szukać specjalisty?

Jeżeli chcemy szybko i skutecznie naprawić kabinę prysznicową, powinniśmy skorzystać z pomocy specjalisty. Problem może być znalezienie dobrego fachowca (zwłaszcza, gdy mieszkamy w dużym mieście, gdzie wybór specjalistów jest duży).

Obecnie coraz częściej szukamy ekspertów od naprawy kabin prysznicowych w internecie. Pamiętajmy, żeby nie odpowiadać na pierwsze lepsze ogłoszenie, ale sprawdzić opinie na temat wybranej firmy.

Ile zapłacić za naprawę prysznica?

Koszt naprawy kabiny prysznicowej może zależeć od wielu czynników. Znaczenie ma typ usterki (na przykład czy jest to pęknięty brodzik czy nieprawidłowy montaż), czas pracy fachowca, ceny materiałów niezbędnych przy naprawie.

Poszczególne firmy mogą posiadać różne cenniki. Na naprawie kabiny prysznicowej nie należy oszczędzać. Jednocześnie pamiętajmy, że najdroższa usługa nie musi być zawsze najlepsza. Przed podjęciem decyzji porównajmy co najmniej kilka ofert.