Wykładziny przemysłowe – rozwiązanie do zadań specjalinych

Wykładziny przemysłowe dedykowane są przede wszystkim do pomieszczeń dużych i bardzo intensywnie użytkowanych. Nawet najlepsze wykładziny dywanowe przemysłowe charakteryzują się bardzo korzystnym stosunkiem jakości do ceny. Jak wybrać odpowiednią wykładzinę?

Wykładzina dywanowa przemysłowa – w jakim pomieszczeniu chcemy jej użyć?

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej wykładziny przemysłowej, zastanówmy się w jakim miejscu zamierzamy jej użyć. Nieco inna Wykładzina przemysłowa sprawdzi się w hali sportowej, inna w eleganckim hotelu. W przypadku pomieszczeń bardzo dużych świetnym wyborem będą wykładziny w rolce (ich montaż jest bardzo prosty – wystarczy je rozłożyć). Do hotelu czy biura lepsza będzie elegancka wykładzina w płytkach. Jej układanie zajmie nam nieco więcej czasu, jednak nie wymaga wynoszenia wszystkich mebli czy przerywania pracy. Gdy wykładzina płytkowa zostanie uszkodzona, wystarczy, że wymienimy jeden jej fragment. Jeżeli dysponujemy niewymiarowym pomieszczeniem, możemy kupić wykładzinę przemysłową na wymiar (możliwe jest także samodzielne przycięcie płytek dywanowych).

Wykładziny przemysłowe zdadzą egzamin również w przychodniach, na basenach, w salach konferencyjnych, szkołach, w bibliotekach, na uczelniach wyższych.

Jaką przewagę mają wykładziny przemysłowe nad dywanami i zwykłymi wykładzinami?

Wykładzina dywanowa ma dużą przewagę nad tradycyjnymi dywanami. Przede wszystkim jest dużo tańsza, co ma ogromne znaczenie, gdy chcemy użyć jej w wielkogabarytowym pomieszczeniu. Jest ona wykonana z materiałów wyróżniających się zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne (wykładziny przemysłowe posiadają niskie runo, co sprawia, że nie widać na nich nieestetycznych wgnieceń).

Wykładziny przemysłowe są antypoślizgowe i niepalne, co gwarantuje ich użytkownikom większe bezpieczeństwo. Możemy kupić również wykładziny antyalergiczne. Utrzymanie w czystości dywanu jest często dużym wyzwaniem. W przypadku wykładzin przemysłowych nie ma mowy o takich problemach – personel sprzątający nie może poświęcać wiele czasu i energii na ich czyszczenie. Z tego względu wykładziny wykonuje się z materiałów, które nie chłoną zanieczyszczeń. Kolejnym atutem przemysłowych wykładzin jest fakt, że zapewniają one znakomitą izolację akustyczną.