Jak bezpiecznie transportować i przechowywać produkty spożywcze?

Jak bezpiecznie transportować i przechowywać produkty spożywcze?

Przechowywanie produktów spożywczych jest niezwykle trudne, gdyż należy mieć na uwadze to, by nie uległy one zepsuciu pod wpływem wilgoci lub temperatury, które związane są z nieprawidłowym magazynowaniem. Bardzo dobrym rozwiązaniem, które coraz częściej można spotkać w magazynach lub przechowalniach są skrzyniopalety plastikowe.

Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego – charakterystyka

Producent skrzyniopalet tak wykonuje swoje produkty, by miały one unikalną konstrukcję, która pozwala na układanie skrzyniopalet jedna na drugiej. Dzięki temu sztaplowaniu można zaoszczędzić dużo miejsca w magazynie, co jest bardzo ważne w przypadku przechowalni o ograniczonej powierzchni. Ponadto skrzyniopalety z tworzywa sztucznego cechują się niską wagą, co jest ważne w przypadku organizowania transportu dużej ilości produktów spożywczych. Niska waga skrzyń pozwala na załadowanie większej ilości produktów przy jednym transporcie. Nie należy także zapominać o tym, iż Skrzyniopalety plastikowe są łatwe w czyszczeniu i mogą być używane przez bardzo długi czas, ze względu na swoją wytrzymałość. Łatwe mycie pozwala na niwelowanie wielu chorób o podłoży grzybiczym, które tak często spotyka się w magazynach i przechowalniach produktów spożywczych.

Czy warto stosować skrzyniopalety plastikowe?

Wielką zaletą skrzyniopalet plastikowych jest ich trwałość. Dzięki niej mogą być one użytkowane nawet do 20 lat. Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego nie zniekształcają się i nie ma potrzeby ich naprawiania, jak ma to miejsce w przypadku skrzyń drewnianych. Niestety za komfortowe i bezproblemowe przechowywanie i transportowanie produktów w plastikowych skrzyniopaletach należy zapłacić stosunkowo dużo więcej niż za ich drewniane odpowiedniki. Cena skrzyniopalety plastikowej sięga bowiem około 400 zł, a w tej cenie można nabyć nawet 5 drewnianych skrzyń. Warto jednak rozważyć taką inwestycję, gdyż skrzyniopaleta plastikowa będzie służyć w magazynie nawet 20 lat, a tańsza, drewniana może zostać uszkodzona już po jednym sezonie.

Skrzyniopalety plastikowe są nowoczesnym rozwiązaniem pozwalającym oszczędzić miejsce magazynowe oraz bezpiecznie transportować produkty spożywcze, bez obawy o ich zniszczenie. Warto rozważyć taką inwestycję, gdyż są to pojemniki trwałe i bezpieczne.