Najciekawsze koncepcje na zaręczyny nad morzem

Najciekawsze koncepcje na zaręczyny nad morzem

Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce na zaręczyny od piaszczystej plaży położonej niekoniecznie na egzotycznej wyspie, ale chociażby w klimatycznych Międzyzdrojach albo sławnym Sopocie? Letnie wakacje często są łączone właśnie z oświadczynami. Zaręczyny nad morzem można przygotować na kilka ciekawych sposobów. Najlepsze z nich opisano poniżej.

Spacer we dwoje przy blasku gwiazd

Długie wieczorne spacery, w trakcie których nikt nie musi nigdzie się spieszyć i o niczym myśleć, zazwyczaj uzyskują mocno romantyczny charakter. Wspólne przyglądanie się puszczanym przez turystów lampionom oraz wypatrywanie spadających gwiazd tworzą intymną atmosferę, zwłaszcza przy akompaniamencie mroku nocy i szumiących w oddali fal.

Cudownym zwieńczeniem wieczornego lub też nocnego spaceru po molo będzie chwila zaręczyn nad morzem. Warto poczekać na moment, w którym ukochana sama się zatrzyma i odwróci, by właśnie wtedy zaskoczyć ją przepięknym pudełkiem z brylantowym pierścionkiem w środku.

Zwiedzanie latarni

W samej Polsce, wzdłuż Bałtyku, można natknąć się na aż siedemnaście różnych latarni morskich. Występują one m.in. w Niechorzu, Kołobrzegu, Świnoujściu, Gdańsku i Jastarni. Za najpiękniejszą z nich (a jednocześnie najsłynniejszą) uznaje się jednak latarnię Stilo, która jest miejscem wprost stworzonym do zaręczyn nad morzem.

Widok uzyskany z ponad trzydziestometrowej wieży robi olbrzymie wrażenie i pozwala spojrzeć na wszystko z pewnym dystansem. Zanim jednak zabierze się ukochaną do takiego miejsca i wręczy się wymarzony zaręczynowy pierścionek, koniecznie trzeba uzyskać pewność, że partnerka nie ma lęku przed wysokością i poradzi sobie ze wspięciem się na sam szczyt wieży.

Kolacja na plaży

Zwolennicy tradycji, którzy chcieliby przygotować dość klasyczne Zaręczyny nad morzem, powinni natomiast pójść w stronę typowych oświadczyn na plaży.

Takie oświadczyny wprost muszą się odbyć podczas romantycznej kolacji, oczywiście zorganizowanej w formie plażowego rekreacyjnego pikniku. W koszu mogą znaleźć się różne drobne przekąski i oczywiście dobre czerwone wino, które na pewno rozbudzi zmysły i podgrzeje atmosferę zaręczyn nad morzem.