Jak dbać o urodę nastolatki?

Uroda nastolatki to kłopotliwy temat. Cera często zmaga się z problemem trądziku. Młode kobiety chcą poprawić swój wygląd makijażem, który może nie sprzyjać skórze. Na twarzy widać hormonalne przemiany. Cera bywa kapryśna tak, jak i sama nastolatka. Co zatem powinna robić nastolatka, aby uroda nie przysparzała kompleksów, które tak często trapią młode, dojrzewające osoby?

Nawilżenie skóry

Są dziewczyny z idealną, nieskazitelną cerą. Są też niestety takie, które dopada trądzik młodzieńczy. Taka skóra wymaga rozległej pielęgnacji.

Tak naprawdę codzienna pielęgnacja gładkiej skóry może ograniczać się do zwykłego mycia i nakładania kremów nawilżających. Te są ważnym składnikiem pielęgnacji każdej skóry, gdyż prawidłowe nawilżenie jest podstawą prawidłowego funkcjonowania skóry człowieka. Nawilżenie skóry bywa zakłócone przez niewystarczające nawodnienie organizmu, o które ciężko zwłaszcza u osób młodych. Dodatkowo skóra jest wysuszana przez czynniki zewnętrzne, środowiskowe. Zwłaszcza wysokie temperatury latem. Okres wakacji naraża młodą skórę na przesuszenie.

Trądzik młodzieńczy

Trądzikowa skóra wymaga przede wszystkim dobrego oczyszczenia. Tutaj nie wystarczy mydło, a wręcz jest niewskazane. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się delikatne środki myjące, ale skutecznie pozwalające pozbyć się nadmiaru sebum, które powstaje poprzez nadreaktywność hormonalną. Do mycia cery z trądzikiem dobre i skuteczne działanie wykazują płyny i żele micelarne. Skóra trądzikowa potrzebuje nawilżenia, a często zmaga się z silnym przesuszeniem. To problem zwłaszcza tych nastolatek, które ulegają wpływom marketingowych haseł reklamowych, które zachęcają do matowienia i głębokiego oczyszczania skóry. Takie środki i kremy zawierają zwykle silne substancje, które w efekcie prowadzą do przesuszenia skóry. Kremy natłuszczające to coś, czego nastolatki powinny się wystrzegać. Uroda nastolatki z problemem trądziku może zostać zachwiana, gdyż takie specyfiki zawierają zwykle zapychające, komedogenne składniki. Dlatego podstawa pielęgnacji to lekkie kremy-żele nawilżające.

Kiedy problem trądziku staje się uporczywy i przewlekły, warto odwiedzić dermatologa. Ten przepisze odpowiednie leki, które pomogą pozbyć się wyprysków i zapobiec dalszemu ich powstawaniu. Usunięcie wągrów warto powierzyć kosmetyczce, trzeba tylko znaleźć profesjonalny salon kosmetyczny, aby uroda nastolatki trafiła w dobre ręce.

Delikatne traktowanie skóry i kosmetyki ochronne

Młoda skóra bywa szczególnie wrażliwa. Mogą jej nie służyć nawet zwykłe waciki kosmetyczne, które powodują tarcie i w efekcie zaczerwienienie twarzy. Warto zwrócić uwagę na ręcznik do wycierania twarzy, dbać o to, by był zawsze świeży i wyprany. Do pielęgnacji młodej skóry również niezbędne są kosmetyki z filtrem ochronnym, które zabezpieczą przed promieniowaniem słonecznym.