Czego nie robić po przeszczepie włosów?

Czego nie robić po przeszczepie włosów?

Nie jest tajemnicą, że osoby przeszczepiające włosy, muszą pamiętać o kilku prostych, acz bardzo ważnych dla ich zdrowia zasadach. Większość z nich dotyczy postępowania po zabiegu i ram czasowych, po których można podjąć pełną aktywność życiową.

Wysiłek fizyczny

Większość prostych aktywności fizycznych nie jest zabroniona po przeszczepie. Owszem, trzeba odczekać maksymalnie kilka dni, by wykonywać standardowe czynności (np. lekka praca, noszenie dzieci itd.). Z tego też względu L4 po zabiegu też trwa stosunkowo krótko, choć jego długość zależy od rodzaju podejmowanej pracy.

Nieco inaczej jest w przypadku kompleksowych ćwiczeń na wszystkie mięśnie ciała. Otóż można je podejmować dopiero po upływie równych 3 tygodni od zabiegu. Dopiero wtedy można mieć pewność, że obciążenie organizmu nie wpłynie negatywnie na przeszczepioną tkankę.

Zabieg a światło słoneczne

Nie można zapominać, że Przeszczep włosów uniemożliwia wyjście na pełne, letnie światło słoneczne. Owszem, wiele osób kusi wizja wyjazdu na wakacje tuż po wykonaniu przeszczepu, ale jest to bardzo niebezpieczne rozwiązanie. Dlatego przez około 6 tygodni od zabiegu należy unikać pełnego światła słonecznego.

Słońce może bardzo negatywnie wpłynąć na przeszczepioną tkankę. Oddziałujące na zmiany w skórze promienie UV mogą doprowadzić do powstania zmian dermatologicznych, które z biegiem czasu mogą przerodzić się w nowotwory. Dlatego tak ważne jest, aby przestrzegać tego obostrzenia.

A co z fryzjerem?

Okazuje się, że osoba poddana przeszczepowi może korzystać z usług fryzjera już po 3 tygodniach od przeprowadzenia zabiegu. Oczywiście mowa tu nie tylko o samym przycinaniu włosów, ale też o stosowaniu różnych odczynników chemicznych, substancji pielęgnacyjnych itd., które mogłyby uszkodzić strukturę skóry.

Mówiąc wprost: przeszczep włosów to zabieg, który wiąże się z szeregiem dodatkowych obostrzeń. Warto ich przestrzegać, gdyż dzięki temu zaimplementowane cebulki włosowe mają większą szansę na rozrost. W przeciwnym razie efekty zabiegu mogą być znikome.