Czym jest liposukcja i jakie są wskazania do tego zabiegu?

Zabieg określany jako liposukcja polega na odsysaniu tłuszczu z określonego fragmentu ciała. Zapewnia to miejscowe wyszczuplenie i odmłodzenie. Sylwetka skorygowana za pomocą jednej lub kilku liposukcji wygląda na młodszą i bardziej wysportowaną.

Kiedy można wykonać liposukcję?

Popularność zabiegu liposukcji jest duża, bo nie wiąże się on ani ze specjalnie skomplikowanymi przygotowaniami, ani z długą rekonwalescencją. Trzeba jednak przejść wcześniej badanie lekarskie. Modelowanie za pomocą liposukcji ma swoje ograniczenia – da się usunąć tylko pewną część tkanki tłuszczowej.

Ogromną zaletą liposukcji jest trwałość uzyskanych efektów. Nie trzeba powtarzać odsysania tłuszczu z danych partii ciała pod warunkiem ograniczenia spożywania niezdrowej żywności i zmiany przyzwyczajeń. Jeśli tam będzie, ładny wygląd może utrzymać się przez bardzo długi czas.

Obecnie liposukcję można wykonać w niemal dowolnym wieku, ale osoba poddająca się zabiegowi musi być pełnoletnia i ogólnie zdrowa. Przy nowotworach lub dolegliwościach skórnych, nadciśnieniu odradza się przeprowadzanie zabiegu. Z uwagi na możliwe przeciwwskazania natury zdrowotnej, zabieg poprzedza badanie lekarskie.

Gdzie można przeprowadzić liposukcję?

Oferty zabiegów odsysania tkanki tłuszczowej można znaleźć w wielu placówkach. Trzeba jednak uważać, bo nie wszędzie dba się wystarczająco o warunki higieniczne oraz zapewnia wysokiej jakości znieczulenie. Najlepiej skoncentrować się na znanych klinikach, gdzie standard opieki jest znany z wysokiego poziomu.

Ważne jest, by planowana Liposukcja została zrealizowana np. w czasie wolnym od pracy. Zabieg nie trwa długo i nie wiąże się z koniecznością hospitalizacji, ale w jego bezpośredniej konsekwencji mogą pojawić się np. silna bolesność w miejscu wprowadzania kaniul lub obrzęki. W razie problemów dobrze jest być pod kontrolą lekarza albo móc się w razie czego umówić na wizytę.

Tkankę tłuszczową można usuwać obecnie na różne sposoby. W nowoczesnej klinice na pewno można umówić się na liposukcję infradźwiękową. Takie metody są mniej inwazyjne i pozostawiają mniejsze dolegliwości skórne. Poza tym osoba poddająca się liposukcji szybciej dochodzi do siebie i nie musi znosić problemów z bolesnością skóry.