Meble do sypialni – jak zaaranżować niewielki pokój?

Duży salon, przestronna kuchnia, spory pokój dla dziecka – przy wybieraniu mieszkania lub domu z reguły zwracamy uwagę na wielkość tych pomieszczeń. Dlaczego? Ponieważ łatwiej jest zaakceptować niewielką przestrzeń do spania niż kuchnię, w której z trudem mieszczą się potrzebne sprzęty. W efekcie często stajemy przed koniecznością aranżacji małej sypialni. Jak dobrać do niej funkcjonalne meble?

Teoretycznie łatwiej jest umeblować dużą przestrzeń niż małą, bo w przestronnym pomieszczeniu bez problemu zmieszczą się nie tylko wszystkie potrzebne rzeczy, lecz także elementy dekoracyjne. Małe pokoje – najczęściej w naszych domach są to sypialnie – wymagają dokładnego rozplanowania. Jak urządzić funkcjonalną sypialnię na kilku metrach kwadratowych?

Rodzaje mebli do sypialni

Przede wszystkim trzeba sobie zadać pytanie, jakiego rodzaju mebli będziemy potrzebować. Po pierwsze na pewno łóżka – tu najważniejszy będzie rozmiar. O ile to możliwe, warto wybrać model, który da się ustawić tak, żeby mieć dojście z obu stron. To znacznie ułatwia użytkowanie.

Po drugie meble do przechowywania. Zazwyczaj wstawiamy do sypialni komodę lub szafę, w których trzymamy aktualnie używane ubrania i pościel na zmianę. Jeżeli przestrzeń na to pozwala, można dokupić również szafki nocne. Nawet niewielkie z jedną lub dwiema szufladami przydadzą się do przechowywania drobiazgów, bielizny albo ulubionych książek.

Po trzecie półki i lustra. Często wykorzystywanymi rozwiązaniami proponowanymi przez producenta mebli w celu m.in. powiększenia przestrzeni są elementy do zawieszenia na ścianie. Mogą to być półki na dekoracje albo lustra w drewnianych ramach nawiązujących kolorem do barwy mebli.

Jaki jest internetowy sklep meblowy oferujący funkcjonalne meble do sypialni? Sprawdźcie co oferuje producent mebli: https://vivaldimeble.pl

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

A na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie wyboru konkretnych modeli mebli? Na ich dodatkowe funkcje. W sklepie meblowym można bez problemu znaleźć łóżka z miejscem do przechowywania. Skrzynia ukryta pod materacem albo wysuwane szuflady sprawdzą się nawet w niewielkich pomieszczeniach. Jeżeli chodzi o łóżka, warto także dokładniej przyjrzeć się tym bez wystających elementów ram. Wersje kontynentalne, bo o nich mowa, doskonale nadają się do niewielkich sypialni ze względu na to, że ich szerokość z reguły odpowiada szerokości materaca.

W przypadku szaf zwróćcie uwagę na wysokość. Im wyższy mebel, tym więcej przestrzeni w środku, którą możecie wykorzystać. Podobnie z komodami – jeżeli macie do wyboru model z trzema lub pięcioma szufladami, zdecydujcie się na ten drugi. Zajmie tyle samo miejsca na podłodze, a da się do niego zmieścić zdecydowanie więcej rzeczy. Zazwyczaj wszystkie wymiary bez problemu znajdziecie w sklepie meblowym online.

Jeśli w sypialni nie macie już jak ustawić szafek nocnych, a potrzebujecie dodatkowego oświetlenia, zamontujcie lampy bezpośrednio na ścianie. Dzięki temu zaoszczędzicie kilkadziesiąt centymetrów, które musielibyście przeznaczyć na postawienie małych mebli.