Jak urządzić gabinet?

Gabinet w domu to marzenie wielu z nas. Kojarzy się z prestiżem i luksusem. Jego aranżacja nie musi wcale kosztować fortuny. Jak zatem urządzić gabinet?

Pomieszczenie wielofunkcyjne  

Aranżację gabinetu musimy dopasować do naszych możliwości. Fajnie, jeśli możemy na gabinet poświęcić jeden pokój w naszym mieszkaniu czy domu. Jeżeli nie dysponujemy takimi możliwościami to nie musimy rezygnować z naszych planów. Jeżeli w naszym domu nie posiadamy zbyt wiele wolnej przestrzeni, a chcemy urządzić gabinet to powinniśmy postawić na urządzenie pomieszczenia wielofunkcyjnego. Przykładowo drewniany stół w salonie czy kuchni, zazwyczaj znajdujący się przy oknie może pełnić funkcję praktycznego biurka, ale być także funkcjonalnym meblem na spotkania z przyjaciółmi. Warto zainwestować w stół na kółkach, co znacznie ułatwi nam jego przestawianie, a dodatkowo nie będziemy niszczyć podłogi. A skąd wziąć środki finansowe na urządzenie gabinetu? Otóż pomocna może okazać się szybka pożyczka oferowana przez instytucje pozabankowe. Pamiętajmy jednak, że szybka gotówka wymaga spłaty w przyszłości.

Jakie meble wybrać?   

Najfajniejszą opcją jest zorganizowanie sobie miejsca pracy w postaci szerokiego biurka z wygodnym siedziskiem spełniającym nasze potrzeby. Oczywiście takie rozwiązanie wymaga niezbędnej przestrzeni. Przestrzeń należy tak zorganizować, żeby biurko odgrywało w niej rolę centralną, ale nie przytoczyło wnętrza. Jeżeli odpowiednio dobierzemy meble, taki mini gabinet może być niezwykle atrakcyjny. Proponujemy do aranżacji takiego gabinetu dobrać meble w neutralnych, jasnych kolorach. Świetnie sprawdzi się stolik kawowy, regał na książki czy mała sofa. Jeżeli pozostałe meble są proste i jednolite tym na większe szaleństwo możemy pozwolić sobie w doborze biurka. Do takiej aranżacji pasuje zarówno masywny antyk, jak i szklane biurko. Styl mebli zależy od naszego gustu. Jeżeli nie mamy odpowiednich środków na zakup wymarzonego biurka to z pomocą przychodzi szybka gotówka.

Światło ważna sprawa   

Ustawiając biurko w gabinecie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na rolę światła. Najlepszym rozwiązaniem jest ustawienie biurka na wprost okna. Światło dzienne i piękny widok za oknem zapewne będą sprzyjały pracy. Jeżeli w danym pomieszczeniu nie ma takiej możliwości to warto ustawić biurko, tak aby jego blat znajdował się bokiem do okna.