Jak przygotować się do stawiania domu z prefabrykatu?

Domy z prefabrykatów to prawdziwy hit. Coraz więcej osób decyduje się na ich stawianie, bo pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze przy budowie domu marzeń. To bardzo ważne, bo wiele osób zapomina o takiej możliwości i martwi się tym, że nie mają możliwości postawienia własnego domu. Jak dobrze przygotować się do budowy z prefabrykatów?

Zakup działki

Zanim wybierzesz sobie projekt domu z www.multicomfort.pl/, powinieneś zakupić działkę pod budowę. Tutaj wiele zależy od Twoich możliwości finansowych, bo to od nich uzależniona jest powierzchnia działki oraz jej lokalizacja. Szczególną uwagę zwróć na działki o możliwie jak najbardziej płaskiej powierzchni. Nie będzie potrzeby ich wyrównywać, co obniży koszty przygotowania terenu. Oczywiście działka powinna też być uzbrojona. Doprowadzone media są niezbędne do tego, by możliwe było podłączenie domu do sieci. Przyłącze gazu, prądu czy wody możesz też załatwić już po zakupie nieruchomości. Ważne jednak jest, by upewnić się, że media znajdują się np. w drodze i fizycznie możliwe jest wykonanie wszystkich niezbędnych przyłączy.

Wybór projektu i jego konsultacja

Z pewnością zauważyłeś już, że jest bardzo dużo projektów domów z prefabrykatów. Wiele z nich możesz znaleźć na stronie www.multicomfort.pl/, choć są one dostępne także na innych stronach internetowych. Wszystkie projekty łączy jednak jedna rzecz – nie są idealne. To uniwersalne propozycje budynków, które zostały opracowane na podstawie najczęściej wyrażanych potrzeb przez klientów.

Projekty można jednak dopasowywać do własnego pomysłu na dom. Ważne jest jednak, by robić to w porozumieniu z autorem projektu, który wskaże, jakie rozwiązania są możliwe do zrealizowania bez ingerowania w wytrzymałość budynku. W razie potrzeby architekt może zalecić też zastosowanie dodatkowych wzmocnień, które będą stanowiły podporę budynku.

Pamiętajmy jednak, że w przypadku prefabrykatów nie ma całkowitej dowolności, co do wprowadzanych zmian. Pewnym ograniczeniem (choć niewielkim) są możliwości produkcyjne i dostępność niektórych elementów niezbędnych do budowy. Podczas konsultacji z pewnością zostanie na nie zwrócona szczególna uwaga.