Wybierasz się na pedicure w Krakowie? Zobacz, co powinnaś wiedzieć o tym zabiegu

Stopy to część ciała, o której często zapominamy. Zazwyczaj ich pielęgnacja ogranicza się do codziennego mycia i skrócenia, ewentualnie pomalowania paznokci. Jednak tak naprawdę nie zastanawiamy się nad tym, jak ogromną pracę codziennie wykonują i na jakie trudy są narażone. Niewygodne buty, chodzenie na szpilach, otarcia naskórka to tylko niektóre niedogodności, z jakimi borykają się nasze stopy. Aby zachować je jak najdłużej w dobrej kondycji, warto o nie odpowiednio dbać. Jedną z form troski o stopy jest kompleksowy pedicure. Mowa tu o zabiegu, podczas którego nasze stopy przejdą staranną regenerację i pielęgnację. Aby to wszystko osiągnąć, należy wybrać się do sprawdzonego salonu pedicure. Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, jak taki salon wybrać i gdzie go szukać.

Co warto wiedzieć o pedicure?

Pedicure to zabieg, który powinien być wykonany w sterylnych warunkach. Tyko wówczas nasze stopy i paznokcie będą bezpieczne. Jak wiemy, na stopy czyha wiele chorób, również w gabinecie pedicure. Zła dezynfekcja sprzętu używanego podczas zabiegu, czy nieprzestrzeganie higieny przez pracowników, może przyczynić się do zainfekowania zarówno skóry, jak i paznokci.  A jak wiadomo, leczenie tego typu schorzeń jest trudne i długotrwałe.

Kolejną bardzo ważną rzeczą podczas wykonywania pedicure jest doświadczenie i umiejętności pedikiurzystki. I nie chodzi tylko o precyzyjne wykonanie wzorków na paznokciach, ale i wiedzą w zakresie właściwego kształtowania płytki paznokciowej oraz bezpiecznego usuwania niedoskonałości naskórka i pielęgnacji skóry.

Czym charakteryzuje się dobry salon pedicure?

W dobrym salonie nie musimy obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Osoby tam pracujące posiadają niezbiednienie kwalifikacje oraz przechodzą liczne szkolenia, które potwierdzone są dyplomami, widniejącymi zazwyczaj na ścianach gabinetu. Personel cechuje się pogodnym usposobieniem i empatią, którą da się zauważyć od razu po wejściu do salonu.

Renomowany salon pracuje na sprzętach i kosmetykach tylko znanych i sprawdzonych firm. Dzięki temu zarówno jakość, jak i trwałość pedicure jest na najwyższym poziomie. Nie może tu być mowy o stosowaniu tańszych zamienników produktów, czy preparatów gorszej jakości. Tu liczy się przede wszystkim jakość, a nie niska cena.

Dobry salon to przytulny salon. Dlatego ważny jest również jego wystrój. Przyjemne wnętrze i dopracowane detale świadczą o poczuciu estetyki i dbałości o każdy szczegół pracujących tam osób. W miłej i przytulnej atmosferze łatwiej jest wypocząć i z przyjemnością oddać swoje stopy w fachowe ręce.

Wybieramy dobry salon i umawiamy wizytę

Dzisiejsze technologie pozawalają załatwić wiele spraw bez wychodzenia z domu. Nawet w dniu, kiedy sklepy są nieczynne, możemy zrobić zakupy on-line lub umówić wizytę u fryzjera, kosmetyczki czy pedikiurzystki. Pomocne są tu sklepy internetowe i aplikacje, takie jak https://www.moment.pl/paznokcie/pedicure/krakow. Dzięki niej można błyskawicznie znaleźć sprawdzony salon i szybko umówić się na wizytę w dogodnym terminie.