Wykładzina na schody – porady

wykladziny - wykl (4).jpg

Wycisza odgłosy kroków, amortyzuje upadek i stanowi eleganckie wykończenie schodów – wykładzina idealnie sprawdzi się zarówno w domu prywatnym, jak i budynku użytkowym. Czym należy się kierować, wybierając wykładzinę przeznaczoną na schody?

Różnorodne materiały

Wykładziny na schody muszą spełniać odpowiednie wymogi funkcjonalne. W zależności od materiału, z którego zostały wykonane, wykładziny różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale także metodą montażu, wytrzymałością na ścieranie i odpornością na zabrudzenia.

Do najczęściej wybieranych przez konsumentów należą wykładziny dywanowe w rolce, panele LVT oraz elastyczne wykładziny z polichlorku winylu. Same wykładziny dywanowe są bardzo różnorodne pod względem wyglądu i faktury, ponieważ mogą być utkane z wielu różnych rodzajów włókien, na przykład wełnianych, bambusowych czy wiskozowych.

Właściwości różnych rodzajów wykładzin

Panele LVT oraz wykładziny PCW są zrobione z tworzyw sztucznych, co sprawia, że są proste w pielęgnacji oraz nie przyjmują zabrudzeń. Ponadto panele LVT nadają się do montażu na ogrzewanie podłogowe, a ich powierzchnia imituje drewno, kamień lub beton architektoniczny.

Wykładziny dywanowe w rolce łatwo montuje się na schodach, a te dobrej jakości, wykonane z naturalnych włókien są bardzo trwałe, odporne na ścieranie i przyjemne w dotyku również dla bosej stopy. Jednocześnie wymagają one szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Eleganckie wykończenie schodów

Pod adresem https://www.wykladziny-warszawa.pl/wykladziny-na-schody można znaleźć szeroki asortyment wszystkich rodzajów wykładzin wraz z dokładnymi opisami i parametrami technicznymi. Warto poszukać takiej, która będzie nam odpowiadać zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym.

Warto mieć na uwadze, jak będzie użytkowana dana wykładzina. W domu prywatnym panują zupełnie inne warunki, niż w szpitalu, szkole czy urzędzie, dzięki czemu można sobie pozwolić na większą ekstrawagancję w doborze wykończenia schodów.