Jakie dodatkowe badania dla ciężarnych warto przeprowadzić?

Jakie dodatkowe badania dla ciężarnych warto przeprowadzić?

Standardowa ochrona medyczna dla ciężarnych w Polsce przedstawia się w sposób godny zaufania. Polskie ciężarne mogą czuć, że cały czas trzyma się rękę na pulsie, jeżeli chodzi o ich stan zdrowia oraz płodu. Przekłada się to na pewno na komfort przeżywania tych wyjątkowych miesięcy oraz na poziom poczucia bezpieczeństwa.

Dodatkowa ochrona

Nie można ignorować faktu, iż okres ciąży jest delikatnym czasem. W głowie osób, które spodziewają się dziecka pojawia się wiele wątpliwości. Nic dziwnego, że wtedy nawet częste badania i wizyty kontrolne nie wydają się wystarczające. Czy są jakieś badania spoza standardowego pakietu, które mogą wykonać przyszłe mamy, by mieć pełniejszą informację na temat stanu zdrowia dziecka?

Oczywiście, że tak! Dzisiejszy poziom rozwoju medycyny pozwala na przeprowadzanie badań, które nie znajdują się w obowiązkowym pakiecie. Jest ich bardzo wiele i każde charakteryzuje się innym preferowanym momentem przeprowadzania czy wskazaniami.

O jakie badania można starać się dodatkowo?

Bardzo popularne wśród przyszłych mam są takie badania, jak: genetyczny test NIFTY, obrazowe badanie USG 4D czy echokardiografia płodu. O więcej informacji i konkretny przebieg procedur zawsze należy zapytać swojego lekarza prowadzącego.

Więcej informacji na ten temat można też znaleźć chociażby na stronie: www.gyncentrum.pl/echo-serca-plodu-echokardiografia. Przyszłe mamy z pewnością docenią to, co w tym trudnym, ale i pięknym czasie jest najważniejsze, czyli profesjonalizm i wiedzę medyków, którzy otoczą opieką ich rodzinę.