Dlaczego warto współpracować z pośrednikiem podczas wynajmu magazynu?

Znalezienie odpowiedniego magazynu, a potem sformalizowane umowy dotyczącej wynajmu powierzchni magazynowej wcale nie jest taką prostą sprawą. Z pomocą przychodzi jednak firma pośrednicząca w tej czynności. Dlaczego warto skorzystać z jej usług? Dowiesz się tego z naszego artykułu. Zapraszamy do czytania!

Znajomość trendów rynkowych i aktualnych stawek

Pośrednicy zajmujący się magazynami do wynajęcia doskonale wiedzą, co dzieje się aktualnie na rynku; jakie panują obecnie trendy, na jaki magazyn warto postawić, a które omijać szerokim łukiem, jaka lokalizacja będzie najdogodniejsza itp. Ponadto dzięki swojej wiedzy pośrednik będzie umiał dobrze określić i wynegocjować stawki za wynajem, aby były dla Ciebie jak najbardziej opłacalne. Z pomocą doświadczonej firmy zajmującej się pośrednictwiem w wynajmie magazynu możesz wiele zaoszczędzić – zarówno pieniędzy, czasu, jak i nerwów!

Znajomość prawa

Oprócz umiejętności sprzedażowych i negocjacyjnych docenisz także wiedzę prawną pośrednika w trakcie wynajmu powierzchni magazynowej – głównie w sytuacji omówienia jej stanu prawnego oraz przygotowania do najmu w kwestii formalnej. Jeśli jesteś potencjalnym najemcą, ale masz wątpliwości co do danego magazynu, doświadczony pośrednik z takiej firmy jest w stanie dostrzec zagrożenia z tym związane i uchronić Cię przed niekorzystną transakcją.

Bezpłatna usługa

Z jakimi kosztami należy się liczyć, współpracując jako potencjalny najemca magazynu z firmą pośredniczącą? Z absolutnie żadnymi! Większość ofert, którymi dysponują pośrednicy, nie są oprocentowane dla najemcy w ogóle. Oznacza to, że prowizję, czyli wynagrodzenie dla pośrednika, płaci jedynie właściciel powierzchni magazynowej, ponieważ to tak naprawdę on korzysta z jego usługi i on na tym najwięcej zyskuje. Wynajmujący nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów z tego tytułu!

Artykuł powstał we współpracy z profesjonalną firmą pośredniczącą w wynajmie magazynów – MAGAZYNY.online.