Co to jest akumulator NIMH?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się akumulator NIMH.

Czym jest akumulator NIMH?

Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że nieodłącznym elementem każdego modelu RC jest właśnie akumulator. W innym wypadku musielibyśmy korzystać z klasycznych baterii AA. Takie rozwiązanie jest jednak mało wydajne, ponieważ wystarczy 15 minut, żeby się rozładowały. Technologia poszła jednak mocno do przodu i obecnie możemy korzystać z rozwiązań, o których dawniej byśmy nawet nie pomyśleli. W tym artykule wyjaśnimy, czym są akumulatory NIMH, a także gdzie znajdują zastosowanie.

Konstrukcja akumulatora

Należy pamiętać, że Akumulator nimh to akumulator niklowo-metalowo-wodorkowy. Wszedł na rynek w 1989 roku, więc jest już dostępny ponad 30 lat. W rzeczywistości jest to ulepszona wersja akumulatora NICD, który dalej jest w użytku. Na uwagę zasługuje fakt, że jedna z elektrod wykonana jest ze spieku metali ziem rzadkich w atmosferze wodoru, natomiast druga wyprodukowana jest z niklu. Sama konstrukcja akumulatora NIMH nie odbiera znacznie od NICD.

Pojemność akumulatora

Pojemność, którą mogą osiągnąć akumulatory jest oczywiście zdecydowanie większa. Najlepiej zakupić akumulator u sprawdzonego i renomowanego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się pozytywną opinią. W akumulatorze NIMH kilka ogniw jest połączonych ze sobą. Warto dodać, że najczęściej szeregowo łączone są ogniwa NIMH. Pakiet NIMH powinien być całkowicie rozładowany przed ładowaniem, jeżeli chcemy żeby wszystko poszło sprawnie. Bez tego może wystąpić efekt pamięci w akumulatorze.