Śruby kołnierzowe

Zależy Wam na tym, aby kupić dobrej jakości śruby do wielu zastosowań w branży motoryzacyjnej? Sporo osób decyduje się w takiej sytuacji na elementy złączne typu kołnierzowego. Dlaczego? Co zrobić, żeby kupić odpowiednie elementy tego typu? W jakich konkretnych sytuacjach można – kolokwialnie pisząc – liczyć na śruby z kołnierzem?

Jak wybrać dobre śruby kołnierzowe?

Należy zdecydować się na elementy tego typu, które pochodzą od porządnego producenta. Dobrej jakości firma gwarantuje między innymi wykonanie z odpowiedniego komponentu. Może to być między innymi stal węglowa albo kwasoodporna A4. Ponadto tego typu elementy są wykonywane przy użyciu stali nierdzewnej A2. Czym charakteryzują się akcesoria, które powstały właśnie z tego ostatniego komponentu? Dla wielu osób najważniejsza jest wytrzymałość na korozję. Na skutek tego elementy tego typu mogą być stosowane w wielu różnych maszynach oraz konstrukcjach. Nawet takich, które są zlokalizowane na zewnątrz itp. Oprócz tego elementy zrealizowane ze stali nierdzewnej są żarowytrzymałe. Podlegają recyklingowi oraz mają dobry stosunek wytrzymałości do wagi itp. Nie bez znaczenia jest fakt dotyczący prostej obróbki oraz możliwości szybkiego wyczyszczenia takich właśnie akcesoriów. Wiele osób docenia stylowy oraz elegancki wygląd. Na skutek tego elementy z tej kategorii też są stosowane w coraz większej ilości przypadków.

Zwracajcie uwagę – w trakcie zakupów – także na konkretne normy. Porządne śruby z kołnierzem mają oznaczenia DIN 6921/PN 82247 – ustanowione kolejno przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny oraz Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. Dobrej jakości śruby z kołnierzem posiadają metryczny albo drobnozwojny rodzaj gwintu. Występują w następujących klasach wytrzymałości: 8.8, 10.9 i 12.9. Są także właściwie zabezpieczone przed korozją. Fachowcy zastosowali tutaj między innymi ocynk galwaniczny lub ocynk galwaniczny żółty. Jakie są inne warianty do wyboru? To ocynk płatkowy oraz oksydowanie…

Uniwersalne zastosowanie – w jakich sytuacjach się przydają?

Śruby z kołnierzem są bardzo przydatne. Między innymi w branży motoryzacyjnej. Chętnie są wykorzystywane przez specjalistów w przemyśle samochodowym – choćby do układów zawieszenia. To jednak nie wszystko. Poza tym opisywane dzisiaj elementy złączne bardzo dobrze sprawdzają się w aspekcie układów hamulcowych i sterujących. Istotne jest to, żeby akcesoria z tej grupy były idealnie dobrane do konkretnego zastosowania. Decydujcie się zatem na śruby spełniające określone normy oraz posiadające właściwe gabaryty.