Markizy w domu – na co się zdecydować?

Eksperci od tej branży bardzo doceniają markizy. Nie da się ukryć, że elementy tego typu mają bowiem wszechstronne zastosowanie. Jakie akcesoria z tej grupy można wybrać do naszego domu? Okazuje się, że macie szansę zdecydować się na kilka różnych wariantów. Oto opis każdego z nich.

Markizy bez kasety

Nierzadko wybierane są między innymi markizy bez kasety. Co warto wiedzieć na ich temat? Akcesoria tego typu są zazwyczaj stosowane na balkonach lub tarasach prywatnych posiadłości. Cechują się eleganckim wyglądem. Na dodatek bardzo dobrze chronią przed słońcem, wysokimi temperaturami oraz innymi czynnikami atmosferycznymi. Jak są – kolokwialnie pisząc – instalowane takie akcesoria? Specjaliści robią to na kilka różnych sposobów. Markizy bez kasety mogą być zamocowane przy pomocy uchwytów do ściany lub krokwi dachowych. Warto zatem jeszcze przed zakupem tych elementów zastanowić się, jaka opcja będzie tutaj najlepsza… Porządne markizy bez kasety cechują się lekką, stabilną oraz jednocześnie wytrzymałą konstrukcją. Dużo osób zastanawia się, jak wygląda codzienna rzeczywistość z elementami tego typu. Okazuje się natomiast, że sterowanie markizami nie stanowi żadnego problemu. Można to robić ręcznie lub elektrycznie. Dodatkowo markizy tego typu mogą być wyposażone również w specjalne czujniki, takie jak słoneczno-wiatrowy, wiatrowy, wstrząsowy 3D.

Markizy w kasecie i półkasecie

Jakie są inne alternatywy w tym temacie? Nie brakuje osób, które decydują się na markizy w półkasecie albo kasecie. Te elementy są popularne nieprzypadkowo. Tutaj także mamy do czynienia z eleganckim, nowoczesnym wyglądem. Na skutek tego można poprawić walory estetyczne danego domu, lokalu użyteczności publicznej itp. Nie będziecie narzekać również na stopień osłony przed zbyt dużą ilością szkodliwych promieni słonecznych, wysokimi temperaturami, padającym deszczem itp. Czym różnią się markizy w kasecie od wyżej opisywanych? W tym przypadku, kiedy markizy są zwinięte, materiał jest chroniony w kasecie. Tymczasem półkaseta umożliwia tylko częściowe schowanie materiału. Akcesoria tego typu charakteryzują się również solidną oraz stosunkowo lekką konstrukcją. Na pewno zastanawia Was to, jak wygląda tutaj sterowanie? Można zdecydować się na obsługę ręczną lub elektryczną. Bez kłopotu macie okazję wyposażyć markizy tego typu w rozmaite czujniki. Jak wygląda zaś instalacja tych akcesoriów? Markizy z tej grupy są mocowane na przykład do ściany. Fachowcy korzystają również ze stropu albo krokwi dachu.